Imiesłowy sprawdzian i odpowiedzi
Imiesłowy dzielimy na: - imiesłowy przymiotnikowe - imiesłowy przysłówkowe Imiesłowy przymiotnikowe dzielą się na: - czynne - są tworzone od czasowników niedokonanych.. Wypisz je poniżej i nazwij rodzaj imiesłowu.. ; Ale kiedy coś robimy, chcąc - to tu nie ma określonej osoby.. (imię, nazwisko, klasa) SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI IMIESŁOWÓW.. ; Kiedy mówimy chcesz (ty), chcecie (wy) - też z osobą jest sprawa jasna.. Jeśli ktoś jest na tyle miły aby dac mi kod bardzo proszę.SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU CZĘŚCI MOWY DLA KLASY VIII W zadaniach 1 i 2 wybierz poprawną odpowiedź.. Czekając na spóźniających się kolegów, obserwowałem migające reklamy.Imiesłowy.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Renata Prokopowicz Data publikacji 2020-05-17 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Sprawdź się, na jakim poziomie jest twoja wiedza z języka polskiego.. Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.Sprawdzian „Imiesłów", plik: sprawdzian-imieslow.doc (application/msword) Słowa na czasie(odpowiedź uzasadnij) 2020-11-03 13:25:18 Witam, mam sytuację awaryjna i potrzebuje szybko 5 zł psc.. Napisz czy jest odmienny (O) czy nieodmienny (N).Sprawdzian wiadomości z zakresu części mowy - klasa I gimnazjum 1.. W teście Imiesłowy znajdziesz następujące pytania:Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz ..

Krótki sprawdzian wiedzy z imiesłowów.

Oglądając ulubiony serial, robiła szalik na drutach.. Rozwiązawszy to zadanie, musiałem odpocząć.. Pobierz materiały: Sprawdzian.. Rzeczownik jest nazwą: A. Uzupełnij wykres.. Oglądając ulubiony serial, piłam gorącą herbatę.Imiesłowy - sprawdzian.. Stopnia nasilenia cechy D. Imiesłowy - ćwiczenia.. Idąc - imiesłów przysłówkowy współczesny .. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Imiesłowy nie mogą być orzeczeniami, gdyż nie odmieniają się przez osoby.Imiesłowy dzielimy na: przymiotnikowe i przysłówkowe Imiesłowy przymiotnikowe dzielimy na: a) czynne ~ tworzymy je od czasowników niedokonanych ~ wskazują na wykonawcę czynności ~ posiadają zakończenia: - ący - ąca - ące Przykład Nauczyciel pochwalił pięknie CZYTAJĄCEGO ucznia.. POTRZEBNE NA ZARAZ!. Przekształć każde z podanych wypowiedzeń pojedynczych: - w wypowiedzenie podrzędnie złożone okolicznikowe, - w wypowiedzenie podrzędnie złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania, - w wypowiedzenie współrzędnie złożone.. Podobnie zrobiwszy, napisawszy, pytając.Imiesłowy to forma nieosobowa czasownika, mająca cechy przymiotnika bądź przysłówka.. Niespodziewanie nadeszła zima.. Zwierząt 3.Sprawdzian dotyczący imiesłowów przymiotnikowych..

Czym właściwie są imiesłowy?

ilość materiałów: 39.. Odmienne części mowy to: A. Rozwiązawszy to zadanie, musiałem odpocząć.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. _____ Imię i nazwisko, klasa 1.. Wpisz je w odpowiednie miejsce.. Chciałbym kupić obraz, namalowany przez Jana Matejkę.Imiesłowy są szczególnymi formami czasownika, podobnie jak np. bezokoliczniki, dlatego w rozbiorze gramatycznym zdania powinny być opisywane jako czasowniki w formie imiesłowu.. Imiesłów przymiotnikowy.. Drewnianą platformę kryto dachemZ podanych zdań wypisz imiesłowy i określ ich rodzaj.. Ćwiczenie z gramatyki języka polskiego.. Obok rysunków zapisz odpo-wiednie cyfry, a dowiesz się, które plemiona indiańskie budowały swoje domostwa w opisany sposób.. Pobierz.. Nikt z młodzieży nie myślał szukać go po dworze, Każdy sobą zajęty śpieszył, gdzie kazano: O towarzyszu sennym całkiem zapomniano.. Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są do pobrania w formacie PDF.. Są odmianą czasownika.. Matematyka z kluczem.Sprawdzian dla gimnazjum - Części mowy i imiesłowy.. Pobierz (doc, 41,5 KB) Podgląd treści.. Niżej wypisz je i dokładnie nazwij. ". a) Po zakończeniu dyskoteki uczniowie udali się do domów.Imiesłowy.. Drzewa i krzewy szybko okrył biały puch.. Szukam odpowiedzi na pytania nurtujące mnie od dawna..

Podkreśl imiesłowy i określ ich typ.

Do dzieła!. _____ imię i nazwisko 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej herbacie.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Zadanie z polskiego, druga klasa gimnazjum- imiesłowy ;/W podanych zdaniach wskaż imiesłowy i napisz .- imiesłowy bierne - zakończone na -ny, -na, -ne, -ty, -ta, -te, -ony, -ona, -one i określające przedmioty podlegające czynnościom, np. śpiewana - piosenka jest wykonywana przez wokalistę; umyte - dziecko umyło zęby; odrobione - zadanie zostało wykonane przez ucznia.5 Język polski Sprawdziany kompetencji kl. 2 gimnazjum WSTĘP W myśl .SPRAWDZIAN Z IMIESŁOWÓW PROSZE O SZYBKĄ POMOC!. Ćwiczenia utrwalające 1.. W podłoże wbijano drewniane pale.. Są one zakończone na: -ący, -ąca, -ące.Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi.. On chrapał: słońce w otwór co śród okiennicySprawdzian gramatyczny - imiesłowy 1.Z podanych zdań wypisz imiesłowy i określ ich rodzaj.. 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ:Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.. Sprawdzian z części mowy i imiesłowów .. Podkreśl wyrazy, które są imiesłowami.. Czynności i stanów E. Jasiu patrzył na STOJĄCE w wazonie kwiaty.imiesłowy przymiotnikowe bierne zakończone na -ny lub -ty, np. napisany - 'taki, który ktoś napisał'); zdarty - taki, który ktoś zdarł'; używamy ich po to, aby wskazać cechy osób bądź przedmiotów, które podlegają jakiejś czynności albo mają jakieś właściwości ze względu na to, że coś się zdarzyło.imiesłowy - cwiczenia i sprawdziany, sprawdzian imieslow ..

Z podanego tekstu wybierz imiesłowy.

Rzeczownik B. Zaimek C. przykład: Idąc po zakupy, rozmyślałam o niebieskich migdałach.. Szczeliny między nimi były wypełniane ziemią.. Czasownik D. Spójnik E. Przymiotnik 2.. Powodzenia!IMIESŁOWY - sprawdzian dla klasy II gimnazjum IMIĘ NAZWISKO KLASA 1.. Kiedy mówimy chcę (ja chcę), wiadomo, która to osoba.. Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.W tym quizie możesz sprawdzić, jak twoja wiedza o imiesłowach sprawdza się w praktyce.. Inne tryby testu.. dla klas 4, 5, 6, 7,8.. Rozwiąż test.. Oby zwierzęta zapadły w sen zimowy.Plik imiesłowy cwiczenia i sprawdziany.zip na koncie użytkownika PIKUS210575 • folder LEKTURY • Data dodania: 4 wrz 2010Proszę o rozwiązanie tego testu daje naj i dużo punktów Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz A.. Odpowiadaj sprawnie, ponieważ test jest na czas.. W podanych zdaniach określ części mowy.. Przeredaguj podane zdania, zmieniając podkreślone części na nieosobową form .Plik imiesłowy sprawdzian gimnazjum 2 z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika tiwinj • Data dodania: 21 wrz 2018Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii NOWE Słowa na start!. Specjalną nieosobową formą czasownika.. Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt