Sprawdzian antyk
Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Heheshse .Omówienie przez Izabelę lektur ogwiazdkowanych, tylko tutaj: W ten sposób wpływasz na rozwój k.Wybierz test z rozdziału Pojecia epoki Starożytność lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa I Liceum.1 ZAGADNIENIA DO SPRAWDZIANU Antyk Lp.. Cinkutszeftotalny 52 pkt.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Wymień trzy cechy sztuki antycznej.I.. Informacje ogólne Nazwa antyk pochodzi od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.. To właśnie Sofokles wprowadził na scenę trzeciego aktora, dodał dekoracje, zwiększył zadania przewodnika chóru- Koryfeusza.Wybierz rozdział z podręcznika Słowa na czasie - literatura do nauki przemiotu Język polski w Klasa I Gimnazjum.Finden Sie eine Riesenauswahl an Antye.. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. Mianem tym określamy: a. okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu b. starożytność c. dzieje ludzkości od jej zamierzchłych początków aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego.. Udostępnij.. 5 pyta .Antyk - TEST 2.. Uporządkuj wydarzenia związane z Edypem i jego rodem.. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Pytania dotyczą filozofii, mitologii, eposu, tragedii greckiej.. Antyk- klasycyzm, znaczenie i rodowód.Antyk O antyku.. Inna nazwa to średniowiecze.. 3 Przedstaw poetycki światopogląd Horacego..

Sprawdzian z antyku i Biblii.

Ramy czasowe antyku, podobnie jak innych okresów w kulturze, są wyznaczane orientacyjnie.. Odpowied wersja A Odpowied .Antyk - ramy czasowe.. Z jakiego języka pochodzi nazwa antyk i co w nim oznacza?. Hamartia to inaczej wina tragiczna.1.. Patrycja_123 94 pkt.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. ___Zabicie ojca ___Udanie się do wyroczni delfickiej i ucieczka z KoryntuQ.. Antyk to konkretny czas historyczny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej.. Podaj rok uznawany za koniec epoki antyku.. Wyjaśnij następujące pojęcia: a) stoicyzm - b) jamb - c) antropomorfizm - 2.. MayaUczySie123 66 pkt.. Odpowiedź a Komentarz Antyk to okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu.Dziś lekkie powtórzenie Epoki Antyk, w materiale pomijam nurty filozoficzne oraz mitologie antycznej Grecji.. Skomentuj.. Quiz w Poczekalni.. Testy Klucze Odp.. Sprawdź się.Documents Similar To Ps Antyk Sprawdzian Wersja A. Carousel Previous Carousel Next.. Spokojnie materiały na ten temat również się poj.Ponad słowami 1.1 i 1.2 [NOWA ERA] - sprawdzian DOWNLOAD Ponad słowami Sprawdziany: Antyku,Biblii,Średniowiecza +.III ANTYK (drugi sprawdzian) grupa 2 1 Charakterystyka teatru greckiego.. .ANTYK, test z języka polskiego TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI..

Sprawdzian z antyku grupa B 1.

Zawiera nieodpowiednie treści?. adik49 44 pkt.. Uzupenij zdania.. Fiszki i quizy Filmy Materiały dodatkowe W skrócie Filozofia antyku.. SPRAWDZIAN - ROMANTYZM.. Olivia16 102 pkt.. Dla przedstawicieli jakich dwóch religii ważny był Stary Testament?. Ty potrafisz: 1. wyjaśnić, co oznacza termin: antyk, 2. wymienić gatunki literackie antyku: mit, epos, tragedia,Antyk to cywilizacja grecko - rzymska rozwijająca się na obszarze morza Śródziemnego od ok 2000 lecia p. n. e. do upadku cesarstwa rzymskiego (V w. n. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub do matury.. Udostępnij Zapisz.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach.. 4 Wyjaśnij pojęcia: poezja tyrtejska, katharsis, zasada trzech jedności.Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. 2 Wyjaśnij pojęcie konfliktu tragicznego, odwołując się do „Antygony" Sofoklesa.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Antyk to: a.. Ramy czasowe antyku, czyli starożytności klasycznej.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. PCs, Handys, Zubehör & mehrANTYK - TEST z wiedzy to 22 pytania z odpowiedziami.. Wypracowanie zawiera 2 442 słowa.. b.#filozofia #starozytna #grecja #antyk #platon #arystoteles #sofokles #stoicyzm # Sprawdzian: Starożytny Rzym Test wiedzy historycznej z zakresu Starożytnego Rzymu dla klasy 5 szkoły podstawowej.TEST ZE ZNAJOMOŚCI BIBLII I ANTYKU 1..

Filozofia narodziła się w antyku.

Początek - od przełomu IX i VIII w. p.n.e. Koniec - upadek cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 r. n.e. Antyk jako część starożytnościOpracowanie epoki - Antyk; Charakterystyka epoki antyku; REKLAMA.. 11 sty 2013 Sprawdzianu Liceum Ponad Słowami "Antyk" Sprawdzianu Liceum Ponad Słowami "Antyk" Waga .. "Król Edyp" jest jedną z siedmiu sztuk Sofoklesa, które dotrwały do naszych czasów.Autor żył w latach 496- 406 przed naszą erą.. b) Epos to utwór, którego fabuła rozgrywa się wyłącznie w planie realistycznym.Download Ps Antyk Sprawdzian Wersja A Comments.. Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.View Antyk Odpwowiedzi.docx from COMPUTER SCIENCE CS103 at Poland Spring Academy.. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postaci fantastyczne.. Kim były następujące postaci mityczne: a) KronosTEST SPRAWDZAJĄCY WIADOMOŚCIIUMIEJĘTNOŚCI Z LITERATURY ANTYKU GRUPA II 1.. Europejska cywilizacja antyczna czerpaa z dorobku starszych kulturSprawdzian Antyk Ponad Slowami.. Obok Ajschylosa i Eurypidesa był największym tragikiem starożytnej Grecji.. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum?.

Jakie wydarzenie zapoczątkowało antyk?

Historia r2 A II Rzeczpospolita.doc.antyk i Biblia ~100 pytań .. Zdecyduj czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe 1.Hybris to ludzka pycha wynikająca z przeświadczenia, że można oszukać los.. Podaj nazwę księgi ważnej dla chrześcijan..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt