Quo vadis'' - test sprawdzian z odpowiedziami
Jesteś w pozytywizmie.. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?. pytanie 1 z 15.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test!1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Wyślij zgłoszenie.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .Lektura w epoce.. Wyślij zgłoszenie.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. !Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Test składa się z 28 pytań.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Na początek .Henryk Sienkiewicz, Quo vadis Zasady oceniania 1 pkt - poprawna odpowiedź.. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.a) Neron b) Chilon c) Ursus 10) W jakim wieku dzieje się akcja powieści "Quo vadis"?. Jak co roku po zakończeniu egzaminu .Pokaż wszystkie odpowiedzi [1] anonim106 (*..

Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis - test.

Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Sprawdź się!. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. W czasie panowania jakiego cesarza .Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 CKE: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] Sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego 18 grudnia 2018 r. Redakcja 18.12.2018"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. *.52.106) 2018-05-09 20:47:35 +29 witam proszę nie komentować tego dzieła sztuki w tak wulgarny sposób Odpowiedz Quiz w Poczekalni.. 0 pkt - odpowiedź niepoprawna lub niepełna albo brak odpowiedzi.. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Dzisiaj we wtorek 16 czerwca 2020 roku, pierwszy dzień egzaminów ósmych klas.. Co oznacza Quo Vadis?. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.

Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Jak zginął św. Piotr a jak św.Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. Neron, Petroniusz, Piotr Apostoł 2.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Rozwiązanie PF 1 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnegoLekcje z lekturą „Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuLekcje z lekturą „Quo vadis" - klucz odpowiedzi do testu, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-klucz-odpowiedzi-do-testu.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuEgzamin ósmoklasisty czas start.. Rozwiąż test!Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 1. kto napisał Quo Vadis.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis #sienkiewicz # .Quo vadis - test wiedzy..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.

Test składa się z 12 pytań.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz „Quo vadis".. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Quiz w Poczekalni.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury .Quo vadis.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejTest Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Artur_Ostaszewski.. Na pierwszy ogień idzie Język Polski.. 10 Obserwuj autora Dodaj do .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 3 0 0W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Dobrze pamiętasz Quo vadis?. 10 Obserwuj .. Łał!. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. a) XI w.n.e b) II w.n.e c) I w.p.n.e d) I w.n.e 11) Wydarzenia historyczne w powieści "Quo vadis" to?. Napisano 04-02-2006 12:29, przez me_and_my_mind.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Quo vadis opracowanie, streszczenie.

Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.klasa 8 Lektury obowiązkowe „Quo Vadis?".Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt