Sprawdzian wiadomości o janie kochanowskim
Urodzony w 1530 roku w Sycynie, zmarł w 1584 roku w Lublinie.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Obejmuje zagadnienia dotyczące liryki oraz tekstów kultury w kontekście twórczości Jana Kochanowskiego.Katalog Katarzyna Gromadzka, 2010-05-10 Łaskarzew Język polski, Sprawdziany i testy Jan Kochanowski - sprawdzian dla uczniów klasy I gimnazjum.Jan Kochanowski był twórcą renesansu, człowiekiem wykształconym i niezwykle płodnym.. W którym roku urodził się Jan Kochanowski i gdzie?. aABC Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.. Inne tryby testu.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. bBLOG Czytaj bloga!. Przewoził wg mitologii dusze zmarłych przez Styks: 1.. Powrót do strony głównej.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.. Pytanie 1 /10.. Quiz w Poczekalni.. Przewoził wg mitologii dusze zmarłych przez Styks: 1.. Wasza średnia to 10/14; Znasz zasady gry w gumę?. Dasz radę?. Quiz w Poczekalni.. Antygona 2 .. Wszystko o serwisie i dużo więcej!. Zgłoś uwagę do testu: .. Doggi-Game - oryginalna gra o psach, zajmuj się czworonogiem i prowadź hodowlę .Quiz o Janie Kochanowskim.. not.my_high .Jan Kochanowski przyszedł na świat w 1530 roku w Sycynie (ziemia radomska).. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. U mistrza starożytnego adresatem utworu jest Mecenas, u Kochanowskiego - Myszkowski..

Lista pytań Sprawdzian wiadomości o JANIE KOCHANOWSKIM Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.

Lete Imię żony Hektora, której lament zamieszczony jest w Iliadzie Homera, brzmi: 1. test > Jan Kochanowski - Fraszki.. 14 faktów z czasów PRL-u, których wstyd nie znać.. Miał dwóch braci - Mikołaja i Andrzeja, który również posiadali niejakie osiągnięcia, aczkolwiek znacznie mniejsze od niego, na niwie literackiej.Title: Prezentacja o janie kochanowskim, Author: małgorzata , Name: Prezentacja o janie kochanowskim, Length: 21 pages, Page: 1, Published: 2017-03-17 .. cCO NOWEGO?. Obol Woda tej rzeki wg mitologii powodowała zapomnienie: 1.. W jakich latach żył i tworzył Jan Kochanowski?. W zadaniach od 1. do 4., od 6. do 9., 15., 16. oraz 19. i 20. znajdują się cztery .Test sprawdzający wiadomości uczniów klasy II gimnazjum z zakresu znajomości i zrozumienia Trenów Jana Kochanowskiego.sprawdzian z wiadomości o Janie Kochanowskim Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian obejmuje najistotniejsze wiadomości dotyczące twórczości Jana z Czarnolasu, które powinny być znane uczniowi kończącemu gimnazjum.. Uwaža sie je za najwybitniejszy utwór w calym dorobku poety, a takže za najwybitniejsze dzielo epoki .. Treny Jana Kochanowskiego-powtórzenie wiadomościSprawdzian wiadomości Odpowiedz na poniższe pytania..

Eliza Orzeszkowa Jan Kochanowski mit Nad Niemnem nauka pieśni praca ściąga Ściąganie sprawdzian.

Andromeda 3.Zestaw: "Fraszki Kochanowskiego" Jan Kochanowski nie pisał: pieśni dramatów nowel fraszek Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Przerwij test.. Wyślij zgłoszenie.. :) Zawiera 15 pytań.. EPOKA RENESANSU - sprawdzian wiadomości z epoki i twórczości J. Kochanowskiego Toggle navigation 45minut.plSprawdzian wiadomości o JANIE KOCHANOWSKIM : polski: 1; Strony: 1-1 z 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tren VII Nieszczęsne ochędóstwo, żałosne ubiory Mojej najmilszej .. O zła Persefono, Mogłażeś tak wielu łzam dać upłynąć płono?. Miał dwóch braci - Mikołaja i Andrzeja, który również posiadali niejakie osiągnięcia, aczkolwiek znacznie mniejsze od niego, na niwie literackiej.Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.. Obol Woda tej rzeki wg mitologii powodowała zapomnienie: 1.. W teście Sprawdzian: Jan Kochanowski znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Kiedy .Lektury Jan Kochanowski - Fraszki / Jan Kochanowski - Fraszki.. Skomentuj.. Blog Co nowego?Zagadka87 ^.^ ( o Janie Kochanowskim) 2009-05-04 17:05:32 Zagadka89 ^.^ ( O Janie Kochanowskim ) 2009-05-04 17:06:54 Pommóżcie wypracowanie o Janie Kochanowskim 2011-03-01 08:34:23Jan Kochanowski (ur. ok. 1530 w Sycynie, zm. 22 sierpnia 1584 w Lublinie) - polski poeta epoki renesansu, tłumacz, prepozyt kapituły katedralnej poznańskiej w latach 1564-1574, poeta nadworny Stefana Batorego w 1579 roku, sekretarz królewski Zygmunta Augusta, a następnie wojski sandomierski w latach 1579-1584.Uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie .Jan Kochanowski przyszedł na świat w 1530 roku w Sycynie (ziemia radomska)..

Sprawdź, czy pamiętasz zabawy z ...Imię i nazwisko: Klasa: Nr: Sprawdzian wiadomości Odpowiedz na poniższe pytania.

Zawiera nieodpowiednie treści?. 2. Podaj przykłady środków artystycznych i określ ich funkcję 4p.Jak dużo wiesz o Janie Kochanowskim?. Był szlachcicem ze starego, średniozamożnego, rodu.. Antygona 2.. Musisz tylko odgadnąć, które jest prawdziwe.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a" CLV Cośrodowy quiz wiedzy; 10 zdań o Europie.. 1530 w Sycynie Zgłoś błąd Kim był Jan Kochanowski wybitny polski poeta,człowiek renesansu,humansta Zgłoś błąd; Z kim współpracował Jan K z Janem Zamoyskim Zgłoś błąd; w którym roku studiował J.K 1544-1558Zgłoś .Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. Lete Imię żony Hektora, której lament zamieszczony jest w Iliadzie Homera, brzmi: 1.. Był szlachcicem ze starego, średniozamożnego, rodu.. Tekst Kochanowskiego mieści się w regułach sterujących epoką, naśladowanie mistrzów starożytnych było w renesansie ogólnie przyjętą praktyką, a .Mikołaj Rej i Jan Kochanowski - najwybitniejsi przedstawiciele polskiego odrodzenia - W polskiej twórczości literackiej XVI wieku na szczególną uwagę zasługują dokonania Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO - III GSprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. Skomentuj.. Rozwiąż test.. Udostępnij.. Bez ich spuścizny literatura polskiego odrodzenia byłaby znacznie uboższa.utwór liryczny o charakterze Žafobnym, ..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.test dotyczący biografii Jana Kochanowskiego.

Wyślij zgłoszenie .Plik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 2011Sprawdzian z wiadomości o Janie Kochanowskim Podobne tematy.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Jak powstaje TestoManiak?. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. A w klasy?. Pobyt przerywa wiadomość o śmierci .Poeta, również tłumacz i dramaturg.. GENEZA UTWORU Wydane w 1580 roku "Treny" sa ostatnim wielkim dzielem Jana Kochanowskiego.. Najwybitniejszy twórca polskiego Renesansu.Jan Kochanowski- ojciec poezji polskiej Test dla klasy III gimnazjum Charakterystyka testu Test ma na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności z języka polskiego realizowanych w klasach I- III gimnazjum.. Udostępnij.. To właśnie spod jego pióra wyszła „Odprawa posłów Greckich", ale i wiele innych dzieł, które oznaczają czasy chociażby panowania Stanisława Augusta.U Horacego mowa jest o ludach starożytnych, u Jana Kochanowskiego o Niemcach, Tatarach, Anglikach.. poleca78% Język polski ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt