Sprawdzian wiadomości z lektury kajtkowe przygody
Podkreśl właściwe odpowiedzi.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Kajtkowe przygody • klasa 3 • pliki użytkownika ewapoz przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Scenariusz bocian Kajtek.doc, [060315] Dorota Alicja Dudek Jesie w wiejskim gospoda.docPodobne tematy: • Kajtkowe przygody - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Maria Kownacka - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Rogaś z Doliny Roztoki - streszczenie, plan wydarzeń • Plastusiowy pamiętnik - streszczenie, plan wydarzeń • Anna Onimichowska - biografia i charakterystyka twórczościCzytanie ze zrozumieniem, zamiana dat na wieki.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Kajtkowe przygody Marii Kownackiej znajdziecie na .37.Wiadomość o grasującym lisie.. 38.Powrót do kurnika i ogłoszenie nowiny.. Testy demo Testy dla klasy III, VI ,test w klasie 6, test klasa 3, arkusze egzaminacyjne Streszczenia - wykaz wszystkich wyszukańZapomniałeś, kim jest Kajtek, postać w lekturze Kajtkowe przygody, Kownacka Maria.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Badyle, które suszyli gospodarze to: a. konopie b. len c. zboże 9.. Onomatopeje, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze Pochodził z rodziny książąt czeskich - Sławnikowiców.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej.. Przysmaki Kajtka - Wiedza przyrodnicza; Wywiad - Odpowiadamy na pytania dziennikarza // odp..

Sprawdzian wiadomości dla klas VI.

Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą, nie inaczej jest w tej lekturze.Najlepszy test sprawdzający wiadomości z lektury.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Autorką książki jest Maria Kownacka.. Zawiera 14 pytań.. Dlaczego nie odleciał z innymi bocianami?. Instrukcje dla ucznia 1.. Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą,…"Kajtkowe przygody" Marii Kownackiej będą dla niego idealne.. Kajtkowe przygody - test DRAFT.. 42.Odkrycie umiejętności latania przez Kajtka.. Napisz do nas.. Gdzie Kajtek i Mruczek sie znalezli.. W czasie zimy Kajtek mieszkał w: a) stodole b) oborze c) gnieździe d) kurniku.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik Kajtkowe przygody.doc na koncie użytkownika mg_26 • folder sprawdziany dla klasy III szkoły podstawowej • Data dodania: 21 wrz 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kajtkowe przygody • klasa 3 • pliki użytkownika ewapoz przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Scenariusz bocian Kajtek.doc, [060315] Dorota Alicja Dudek Jesie w wiejskim gospoda.docCELE: Poznacie postać Marii Kownackiej, dowiecie się jakie utwory dla was napisała.. Załóż własny blog!Najważniejsze informacje o lekturze „Kajtkowe przygody" 27 maja 2014 „Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Zawiera 9 pytań.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Czy znasz dobrze ,, Kajtkowe przygody"?. Jak Antek i Kacperek postanowili oduczyć Kajtka zaczepiania dzieci idących do szkoły?. Ile świnek z bajki "Trzy Świnki" było pracowitych?. Poznacie przygody Kajtka, bohatera książki "Kajtkowe przygody"Kajtkowe przygody • LEKTURY + testy • pliki użytkownika Kekos przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 001 Kajtkowe przygody.mp3, 01 Kajtkowe przygody.mp3 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Nie było tego w lekturze.. Pisała o sprawach bliskich czytelnikowi - o domu, o szkole, o stosunku do zwierząt, o przyrodzie i życiu wsi polskiej.. miał nadpęknięte skrzydło.Sprawdzian z lektury "Przygody Tomka Sawyera" Sprawdzian ten jest bardzo prosty.. 43.Lot na odległą łąkę w poszukiwaniu żab.. Zawiera 32 pytań.. 40.Próba zjedzenia kukiełki dzieciom.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Opisane są tu przygody bociana Kajtka, który z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z innymi ptakami do ciepłych krajów.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej - strona 5..

Kajtkowe przygody.

Kapustę kiszono : a. w słoikach b. w beczce c. w wiadrach 10.Zobacz quiz: Kajtkowe przygody.. Leżały jej także„Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Kajtkowe przygody Marii Kownackiej znajdziecie .Opis: Kajtkowe przygody - Kownacka Maria "Nazywam się Kajtuś.. Gatunek: komedia.. Bociek z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z rodziną do ciepłych krajów i dlatego zamieszkał w gospodarstwie państwa Orczyków, którzy się nim zaopiekowali.Sprawdzian wiadomości z lektury pt. "Kajtkowe przygody" to zbiór opowiadań napisanych przez Marię Kownacką i wydanych po raz pierwszy w 1948 roku.. Są rzeczy, które też możesz otagować Test sprawdzajacy wiadomosci z lektury kajtkowe pr?. a) związali mu dziób b) nakarmili go chlebem z pieprzem c) zamknęli .7.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. 39.Wyrzucenie lisa przez gospodarzy.. Połącz strzałkami imiona z postaciami: bocian wrona lis koń kot Wronisława Fredzio Kita Kajtek Mruczek Kasztan 8.. Mam długie, czerwone nogi, biały kubrak z czarnymi wyłogami, no i potężny, mocny, czerwony dziób.. 41.Ukaranie bociana przez Antka przy pomocy pajdy chleba z pieprzem..

"Kajtkowe przygody" to lektura sugerowana dla klasy 3.

44.Przygoda z rybami w .Test sprawdzajacy wiadomosci z lektury kajtkowe pr to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania ( 0-8 pkt.. Wojciech, imię zakonne Adalbert, święty (ok. 955-997), biskup, męczennik, patron Polski.. Imię i nazwisko ucznia.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraGeneza „Kajtkowe przygody" to zbiór opowiadań o młodym bocianie Kajtku autorstwa Marii Kownackiej.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Jedna prawidłowa odpowiedź to 5 punktów.KAJTKOWE PRZYGODY LEKTURA KLASY III.. Maria Kownacka (1894-1982) ponad sześćdziesiąt lat swojej pracy twórczej poświęciła dzieciom i młodzieży.. Przed moim dziobem drży całe nasze podwórko i wszyscy nieproszeni goście, to jest kury, gęsi i psy od sąsiadów.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Kajtek to: a) lis b) bocian c) chłopiec d) bałwan.. Kto napisał bajkę "Trzy małe świnki"?Z lektury "Kajtkowe przygody" poznajemy: prace rolnika, zasady ruchu drogowego, życie w polu w różnych porach roku, narzędzia i maszyny rolnicze, tabliczkę mnożenia, życie ludzi w mieście, zwierzęta żyjące w polach, zależności pokarmowe, gwiazdozbiory..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt