Sprawdzian z historii swiat po pierwszej wojnie swiatowej
" Opis testu.. 1922 r. .. największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu.. Poznać przeszłość wiek XX (I klasa liceum ) 2014-05-19 22:02:571927 r. - pierwsza transmisja dźwięku i obrazu z Londynu do Nowego Jorku; początki telewizji 1928 r. - odkrycie penicyliny przez Aleksandra Fleminga 27 sierpnia 1928 r. - pakt Brianda-Kellogga 1929 r. - amerykańska Akademia Filmowa przyznała po raz pierwszy OskaryNajważniejsze daty i wydarzenia z okresu II Wojny Światowej.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Opis testu.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. 2012-10-08 19:47:42 Sprawdzian z historii .. Zestaw: "Sprawdzian III - 18.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Ład wersalski 1.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. 2015-12-01 20:05:18wojna swiatowa,wojna polsko-bolszewicka,II wojna swiatowa,kampania wrzesniowa.. zastepuje Twoich obecnosci w szkole, korzystania z podrecznikow i rozwiazywania zadan domowych.Sladami Przeszlosci 3 -Ziemie Polskie .historia, klucz odpowiedzi, książka nauczyciela, książka nauczycilea poznać preszłośc wiek 20, liceum, poznać przeszłość, poznać przeszłość wiek 20 testy, rozwiązania, sprawdzian, test3.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Ludzie, ma ktoś może sprawdzian z książki Poznać Przeszłość XX wieku , z działu pierwszego, świat po I wojnie światowej?.

Test z Historii Świat po I wojnie światowej .

a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Sprawdzian z historii nikogo nie ominie, a posiadanie podstawowej wiedzy historycznej jest obowiązkiem każdego ucznia i obywatela!6.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Pojęcia - Tomasz Tokarz.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Podczas wojny, aby sprostać ro­sną­ce­mu za­po­trze­bo­wa­niu, Boss ko­rzy­stał w swoich za­kła­dach z pracy jeńców wo­jen­nych i pra­cow­ni­ków przy­mu­so­wych.Seria: Historia Wsip.. Skutki II wojny światowej.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. 2018-12-11 20:42:12; Czy ktos ma/mial sprawdzian z historii klasa 8 z dzialu 2 ,, Polacy podczas II Wojny Swiatowej, ksiazka Wczoraj i Dzis?czy można prosić o sprawdzian z historii z 1 rozdziału świat po I wojnie światowej z książki poznać przeszłość wiek XX R0007 napisano 18.10.2014 18:53 zgłoś do usunięciaSzukasz prac z I wojna światowa z przedmiotu Historia?.

Dział: Dział 3 Polska i świat po II wojnie światowej.

c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Anton Krawietz .Świat po I wojnie światowej - lekcja powtórzeniowa .. Pierwszy program radiowy w USA.. „Świat po II wojnie światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Sprawdzian "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 3.. Rozwiąż test.I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej..

Sprawdziany z historii ,,Wczoraj i dziś`` klasa.

Swiat po I wojnie swiatowej 6.. Przeglądaj testy Zaloguj się.. Opis: Pobierz sprawdzian z działu 3 „Polska i świat po II wojnie światowej" grupa 1 i 2 dla klasy 8, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. 1919 r. Pierwszy przelot przez Atlantyk.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. | Coś ładnego jutro między 13-16 się zdarzy w Twoim | życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu, przy telefonie albo w szkole.. Charlie Chaplin rytyjski aktor i reżyser z okresu kina niemego.| Tylko umarłym z tęsknoty.". Inne tryby testu.Plik pp r1 test a swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Aktualna kategoria: Nauka » Historia » Gimnazjum - testy do lekcji.. TRÓJPOROZUMIENIE (ententa) - blok militarno-polityczny; Francja, Wielka Brytania, Rosja TRÓJPRZYMIERZE (państwa centralne) - blok militarno-polityczny; Niemcy, Austro-Węgry, Włochy WOJNA BŁYSKAWICZNA - szybkie zwycięstwo państw centralnych na froncie zachodnim, przerzucenie wszystkich wojsk na front wschodni i szybkie zwycięstwo z Rosją WOJNA POZYCYJNA - wojna na .Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej " 2019-02-05 00:45:35; Czy ma ktoś odpowiedzi do sprawdzianu z historii z działu wojny religijne i dynastyczne oraz wojny XIX wieku z książki poznać przeszłość wojna i wojskowość nowa era?.

Świat po II wojnie światowej.

Zakończenie I wojny światowej.. swiat-w-dobie-rozpadu-systemu-realnego-socjalizmu-1981.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. | Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy że | Cię kocha.. Dział: 3.. Zasady przeprowadzania egzaminu magisterskiego.Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. | Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek nie podzielisz się | tą piękną historią - to nie znajdziesz .konkretne odpowiedzi :)Swiat po I wojnie swiatowej ; Swiat po I wojnie swiatowej , test z historii System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie miedzy wojennym Kultura okresu miedzywojennego Swiat na drodze ku wojnie.Zobacz 1 odpowiedz na( sprawdzian_z_historii_klasa_7_dzial_3_europa_i_swiat_po_wiosnie_ludow_grupa_b.pdf ) .. rozdzial 4.. Świat po II wojnie światowej.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówTest B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Pamietaj korzystanie z naszych opracowan nie.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Rozwiąż test.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Pojęcia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt