Sprawdzian z mitologii liceum
2020-09-22 17:34:28Mitologia, Biblia- praca klasowa z języka polskiego ( test) Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 23537 razy.. Notatek własnych z lekcji języka polskiego w klasie pierwszej liceum ogólnokształcącego.. Skomentuj.. Instrukcja dla ucznia 2 1.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJak dobrze znasz mity oraz greckie bóstwa i ile zapamiętałeś z lekcji historii?. Jednym z najlepiej znanych starożytnych filozofów jest Sokrates, Ateńczyk żyjący w latach 469 - 399 p.n.e. Sokrates uznawany jest za twórcę humanizmu, pierwszy bowiem postawił w centrum zainteresowania człowieka i jego rozum.Książka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum..

sprawdzian z mitologii liceum - Poznajmy sie - Kobiety.

Kultura: Z łaciny oznacza tyle co uprawa, kształcenie.. Pytania zawarte w teście.5 - poezja liryczna, gra na flecie, przedstawiano ją z aulosem 9 - tragedia i śpiew, przedstawiano ją z maską tragiczną 8 - poezja chóralna, pantomima przedstawiano ją zawsze głęboko zamyśloną, bez atrybutu 6 - komedia, przedstawiano ją z maską komiczną 4 - taniec, przedstawiano ją z lirą i plektronem .. Ingmara Bergmana IB WORLD SCHOOL 53 ul. Raszyńska, 0-06 Warszawa, tel./fax 668 54 5 / e-mail: [email protected] z mitologi greckiej 2.docx • następna propozycja testu.. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema.. 2011-02-17 13:23:04; Wos liceum 1 " Prawo" sprawdzian 2015-02-09 18:06:50; Pisał ktoś z was sprawdzian z Mitologii Grecja i udało mu się zdobyć dobrą ocenę?. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaMa ktoś sprawdzian z Biblii i Mitologii?. Podręcznika "Przeszłość to dziś" autorstwa Krzysztofa Mrowcewicza dla klasy I liceum i technikum, część I.. .SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ.. manna z nieba 1. cudowny ratunek, dar od Boga 12.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Maturą Międzynarodową im..

Test sprawdzajacy wiadomosci z mitologii Witkowska.

Załóż własny blog!Spróbuj porównać ją ze znanymi Ci już kosmogoniami z mitologii greckiej i rzymskiej.. Matura z języka polskiego wymaga znajomości lektur.. 1 SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ OPRACOWAŁY: Mirosława Puszkaruk, Małgorzata Koćmierowska, Agnieszka Rutkowska DROGI CZWARTOKLASISTO!. Odp.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Strony internetowej, do której link jest w poradniku.MITOLOGIA 1.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Sprawdzian z Antyku i Mitologii - J.polski Technikum.. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu.. Masz przed sobą test składający .. Zawiera nieodpowiednie treści?. • jabłko Adama - legenda głosi, że kiedy Adam dał się namówić na spróbowanie zakazanego owocu, kawałek jabłka utkwił mu w gardle.By ułatwić im powtórki do poprawkowej matury 2017 z języka polskiego przygotowaliśmy test z mitologii..

1.Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.

Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. 2010-11-07 21:18:36; jestem w 5kl i jutro mam sprawdzian z mitologii,napiszcie co może być na tym sprawdzianie!. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.H.. Odpowiedzi.. Sprawdź swoją wiedzę!1.. nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie: 3.. Sprawdź, co pamiętasz z mitologii.Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfTesty i klasówki dla Klasa I Liceum.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Bardziej szczegółowoCo wiesz o mitologii Greckiej ?

Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Latifa 3 lata temu.. Inne tryby testu.. Trzy podstawowe składniki tworzące kulturę: - zachowania ludzkie, - wytwory tego zachowania, - wzorce, normy zachowania, Kultura europejska, kultura Judeo-chrześcijańska(Biblia) kultura grecko-rzymska(mitologia) 2.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Morał Przypowieści o siewcy mówi, że: a. powinno się pomagać wszystkim potrzebującym, bez względu na ich pochodzenie b. ci, którzy poznawszy naukę Chrystusa, będą postępować zgodnie z jej nakazami, staną się dojrzałymi katolikamiWśród filozofów przyrody jest Heraklit z Efezu, twórca twierdzenia „wszystko płynie".. Quiz w Poczekalni.. Zbiór sprawdzianów, kartkówek, testów, egzaminów zawodowych, ciekawostek dla technikum i liceum!Sprawdzian z mitow, mitologii.. Rozwiąż test.. Udostępnij.. Test Odpowiedzi Z Jezyka Niemieckiego Aha Neu 1a 1 Okres Warunkowy Cwiczenia PdfSprawdzian „Mitologia", plik: sprawdzian-mitologia.doc (application/msword) Opisać światSprawdzian z mitologii technikum to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Opis testu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt