Sprawdzian z historii klasa 5 demokratyczne ateny
W ten sposób każdy obywatel, bez względu na majątek, miał szansę pełnić urząd.. Stał się jednym z najważniejszych ludzi w Atenach.. Grecja to górzysty kraj o rozwiniętej linii brzegowej, leżący na Półwyspie Bałkańskim i otaczających go wyspach.. Wczoraj i dziś, wyd.. "rządy nielicznych" arystokracja - gr.. Urzędników w Atenach nie wybierano (poza urzędem stratega), tylko losowano.. Przeglądaj testy Zaloguj się.. Rozwiąż test.. Sprawdzian 1.. Ciekawostka.. 2-Demokracja to ustrój ,w którym rządy należą do ogółu obywateli i przyznaje się obywatelom swobody i prawa polityczne zapewniając ich udział w sprawowaniu władzy.. Leonidas bowiem z garstką zaledwie wojowników, których powiódł pod Termopile, przeciwstawił się Kserksesowi, ze wszystkich królów (.). perskich najwybitniejszemu pod względem .Klasa 5 Historia.. Klasa 5 Historia XIII - XV wiek.Zadanie: historia klasa 5 ćwiczenia demokratyczne ateny czy agora to wzniesienie, które pełniło funkcje kultu i twierdzy czy w krajobrazie grecji przeważają Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Test Demokratyczne Ateny, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje - Wczoraj i dziś w kategorii HistoriaKomentarze: Ania1995 napisał/a - Dziękuje bardzo serdecznie..

merryferry<3 napisał/a - Jutro z tego mam sprawdzian.

a. do polis należeli mieszkańcy miasta i otaczających je obszarów rolniczych.. W demokratycznych Atenach na Uczę.pl.. W związku ze zmianami w podstawie programowej zakres tematyczny zawarty w testach archiwalnych może odbiegać od obecnie obowiązująch wymagań.Test z Historii Klasa 5, dział 2 - Starożytna Grecja .. Starożytna Grecja.. Klasa 5 na Uczę.pl.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Zapraszam do mnie po sprawdziany z nowej podstawy .Sprawdzian ze znajomości działu Pierwsze cywilizacje z podręcznika Wczoraj i dziś.. hej potrzebuję testy i sprawdiany przyroda klasa 6 i historia klasa 6 SprawdzianySzkolne2013 napisano 19.04.2019 12:04. zgłoś do usunięcia.. Seria:Klasa 5, W demokratycznych Atenach ; Karta pracy do lekcji.. uff ratujecie mnie przed 1 .Archiwum testów - Historia - Multitest - klasa 5 szkoły podstawowej Uwaga!. monisia666 napisał/a - strona 10/10.. 1-Obywatelem był mężczyzna urodzony w państwie oraz dzieci obywateli.. b. każda polis posiadała własne władze, wojsko i bóstwo opiekuńcze„Demokratyczne Ateny" - karta pracy do scenariusza lekcji 89 kB.. - Historia - Demokratyczne Ateny Poziom 2 - Copy of Demokratyczne AtenyTest dla tematu: W demokratycznych Atenach.. Zdobywaj wiedzę z historii.Największy rozkwit Aten i ustroju demokratycznego - V w. p.n.e. za rządów Peryklesa..

Nowa EraLekcja historii opowiadająca o powstaniu i ewolucji pisma.

Sprawdzian ze znajomości działu "Pierwsze cywilizacje" z podręcznika Wczoraj i dziś.. Pradzieje i najdawniejsze cywilizacje .. W demokratycznych Atenach ; Materiały dla nauczycieli.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test: Historia- klasa I gimnazjum- Ateny i Sparta Opis testu: Test składa się z 10 pytań.. Opis testu.. SPRAWDZIAN KL.5 - STAROŻYTNA GRECJA imię i nazwisko .. co się zdarzyło potem i kiedykolwiek przedtem.. 5 z nich są o Sparcie oraz 5 o Atenach.. strateg - najważniejsza funkcja w państwie, stratedzy dowodzili armią oraz flotą ateńską.. 3-Zgromadzenie ludowe-główny organ władzy w Atenach.Zgromadzenie decydowało o .2.. Test z Historii Klasa 5, dział 1 - Pierwsze cywilizacje.. Klasa 5, temat: Lekcja powtórzeniowa.. "władza najlepszych" demokracja - gr.. Opis testu.. 2018-05-10 16:01:24Plik demokratyczne ateny(3).doc na koncie użytkownika patulka11 • folder pomoce naukowe z historii • Data dodania: 25 lis 2010Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji .. Na awersie znajdowała się podobizna Ateny,a na rewersie jej symbol - sowa.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Karta pracy do lekcji 7.. Starożytne Ateny..

W teście Klasa 5, dział 2 ...Sprawdzian z historii kl. 5 - Grecja.

Inne tryby testu.. - Herodot - stworzył historię Grecji i Bliskiego Wschodu - Tukidydes .Rozdział II.. Starożytna Grecja.. Pytania zawarte w teście.. W sześciu pytaniach trzeba zaznaczyć jedną spośród kilku odpowiedzi, natomiast w pozostałych odpowiedź napisz samodzielnie.. "władza ludu" Grupy społeczne: 1) Ateńczycy (urodzeni w Atenach) - pełne prawa obywatelskie (wyłącznie dla mężczyzn!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Wyobrażenie Akropolu i Areopagu w klasycznym okresie Aten.. ),Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. (klasy) tworzycie .Sprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dzis klasa 5 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Hellenowie żyli w niewielkich wspólnotach, które nazywali polis.. Demokratyczne Ateny.. Ma formę podobną do testów kompetencji, czyli pytania zamknięte z przygotowaną karta odpowiedzi oraz pytania otwarte.Czy wie ktoś jak może wyglądać sprawdzian z historii do 6 klasy z działu 4 ,, Świat między wojnami?. Pradzieje i najdawniejsze cywilizacje (wersja do edycji) Lekcja 3: .Sprawdzian wiadomości z historii dla klasy V obejmuje wiadomości z działu "Bogowie i ludzie" podręcznika "Człowiek i jego cywilizacja" wydawnictwa NOWA ERA..

2019-02-12 22:19:38 Miał ktoś sprawdzian z historii z działu 5 klasa 7?

Demokratyczne Ateny - Demokratyczne Ateny - Demokratyczne Ateny - Demokratyczne Ateny 2.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Demokratyczne ateny.. Rozwiąż test.zadania zgromadzenia: -uchwalało prawa -decydowało o wydatkowaniu pieniędzy -decydowano o wypowiedzeniu wojny i zawarciu pokoju - wybierano urzędników POLIS -miasto państwo W centrum stolicy znajdowała się AGORA Początek cywilizacji greckiej II tysiąclecie p.n.e. Jaką rolęRozkład materiału.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Sprawdzian historia klasa 5 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje; Sprawdzian historia klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja; Sprawdzian historia klasa 5 dział 3 - Starożytny Rzym; Sprawdzian historia klasa 5 dział 4 - Początki średniowieczaDemokratyczne Ateny.. Scharakteryzuj Peryklesa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt