Sprawdzian wiadomości mały książę
Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Rozwiąż test.. 48 - 1 pkt.. 1.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. przyglądanie się wędrownym ptakom.. - A gdzieŜ on ma iść?. Bo znudziło mu się na małej asteroidzie.. Mój mały przyjaciel znowu się roześmiał.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. - Co robisz?. b) większej od Ziemi.. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. - 1 pkt.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. oglądanie zachodów słońca.. TeŜ pomysł!. Pytania zawarte w teście.. Rozpoczął go pisać w 1942r a ukończył i wydał w 1943r.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów.. Zrób test i się przekonaj!. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Inne tryby testu.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była: a) lilia.. Zanim Mały książę wylądował na Ziemi odwiedził : a) pięć innych planet b) sześć innych planet c) siedem innych planetIV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. 5.razy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?.

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Rozwiąż test!TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Wtedy Mały KsiąŜę powiedział z powagą: - To nie ma znaczenia.. 2020-10-16 16:38:39 Napisz 4 najważniejsze wydarzenia w lekturze pinokio 2012-01-23 20:42:31Mały Książę zaproponował, aby poszukali studni.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Narratorowi pomysł szukania studni na pustyni wydał się absurdalny, ale zgodził się.. Fabuła obejmuje jeden rok z życia Małego Księcia poświęcony wędrówką po różnych planetach a w tym .Ta propozycja uraziła Małego Księcia.. Kolekcja blisko 500 książek w ponad 200 językach.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. ŚWIAT PRZEDSTAWIONY: Czas akcji: akcja trwa 8 dni, rozpoczyna się przymusowym lądowaniem na Saharze.. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011GENEZA: Antoine de Saint Exupery napisał "Małego Księcia" w czesie II wojny światowej, podczas pobytu w Nowym Jorku..

- Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.Sprawdzian wiadomości.

średniej wielkości.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Planecie zagrażały: dęby.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. - JeŜeli go nie przywiąŜesz, to pójdzie gdziekolwiek i zginie.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. c) o małych rozmiarach.. Pierwsze stworzenie spotkane przez Księcia na Ziemi to: a) lis b) żmija c) lotnik 13.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Dlaczego Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę opuścił swoją planetę przy pomocy: a) żmii b) samolotu c) wędrownych ptaków 12.. Czego Mały Książę nie robił na swojej .Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. .Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego..

Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. Skomentuj.. Ja mam tak mało miejsca.Klasa 4 Historia.. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. Że Mały Książę nie dotarł na planetę.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Język polski, Sprawdziany i testy Test z lektury Mały Książę.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Udostępnij.. Bo kwiat róża go kłuła kolcami.. Zwróć uwagę, że oba wyrazy pisze się w tym wypadku - jako nazwę własną - wielką literą.. Autor.. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał.Mały Książę.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Szukaj.. Dlaczego Mały Książę opuścił asteroidę B-612?. Kochają go miliony.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Pytania są szczegółowe.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym..

...#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05.

Że baranek zjadł różę.. W jaki sposób róża pojawiła się na planecie Małego Księcia.. - Gdziekolwiek, prosto przed siebie.. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty; Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów; Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku .Tytuł.. Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię.. Mały Książę.Pisarz tak nazwał głównego bohatera swojej książki i jego imię umieścił w tytule.. - spytał Mały Książę.. - Przywiązywać?. Świat książki Antoine de Saint Exupery "Le Petit Prince" - najczęściej tłumaczonej książki świata.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Mały Książę.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturySprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą „Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Antoine de Saint-Exupéry.MAŁY KSIĄŻĘ - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE Autor i tytuł „Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery napisany w 1942 r. Epoka czas wojny i okupacji Rodzaj/ gatunek Rodzaj: epika Gatunek: łączy cechy powiastki filozoficznej, baśni, przypowieści Treść Pilot rozbija się samolotem na pustyni i spotyka Małego Księcia, przybysza z planety B612.Nie zaprzyjaźnia się z Małym Księciem ponieważ chce, aby wszystko odbywało się na jego warunkach, Mały Książę nie chce jednak zostać ministrem sprawiedliwości, który sądzi sam siebieNajważniejsze informacje z treści książki "Mały Książe" .. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .4.. Bo kwiat róża zwiędła.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. Lektury 5 lat temu.. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt